Vilniuje apžvelgtos transporto infrastruktūros sektoriaus inovacijos

2014-06-12

Vakar Vilniuje „Kelprojektas” antrus metus iš eilės surengė konferenciją „Transporto infrastruktūros inovacijos 2014″. Šių metų konferencijoje buvo diskutuojama apie Lietuvos infrastruktūros planus ES kontekste bei aptarta infrastruktūros privačiojo ir viešojo sektorių partnerystė. Konferencijos metu pranešėjai pristatė inovatyvius tiltų, geležinkelių, pastatų konstrukcijos sprendinius bei išmaniojo miesto perspektyvas.

„Konferencija yra puiki proga įvertinti esamą transporto infrastruktūros situaciją Lietuvoje, palyginti ją su užsienio valstybių patirtimi bei aptarti, kaip būtų galima naujausius, užsienyje taikomus infrastruktūros sprendimus pritaikyti vietos rinkoje. Į šia konferenciją Lietuvos ir užsienio transporto infrastruktūros specialistus kviečiame antrą kartą, todėl tikiuosi, kad renginys taps ne tik gražia, bet ir prasminga Lietuvos transporto sektoriaus tradicija”, – sakė Algimantas Medžiaušis, UAB „Kelprojektas” generalinis direktorius.

Konferencija „Transporto infrastruktūros inovacijos 2014″ vyko viešbutyje „Le Meridien Vilnius”. Renginio metu „Rail Baltica” projekto direkcijos direktorius Antanas Zenonas Kaminskas pristatė „Rail Baltica” projekto įgyvendinimo eigą. Taip pat pranešimą skaitė LR Susisiekimo ministerijos Kelių transporto ir civilinės aviacijos politikos departamento direktorius Gražvydas Jakubauskas, kuris pristatė darnaus judumo politiką ES kontekste ir Lietuvos planus.

Apie transporto sektoriaus privačiosios ir viešosios partnerystės (PPP) projektus Europoje pasakojo pranešėjas iš Švedijos – Keivan Ash-Hami, „Inspecta Technology” direktorius. Inovatyvius tiltų sprendimus pristatė VGTU Statybos fakulteto dekanas, Tiltų ir specialiųjų statinių katedros profesorius Algirdas Juozapaitis. Inžinerinius sprendimus, kuriančius tiltų estetiką, apžvelgė Adam Zmuda, „Stráský, Hustý a partneři s. r. o” projektuotojas iš Čekijos Respublikos. Įžvalgas apie išmaniojo miesto infrastruktūrą pateikė specialistas iš Ispanijos Fernando Tomás Casado, kompanijos IDOM Plėtros direktorius.

„Transporto infrastruktūros inovacijų 2014″ konferencijoje naujovišką statinio informacinį modeliavimą arba „Building Information Modeling” (BIM) pristatė Anna Jacobson, kompanijos Tyréns vyriausioji tiltų projektuotoja. Tai procesas, kurio metu yra kuriama ir valdoma statinio informacija visais jo gyvavimo ciklais, t.y. nuo pirminės projekto koncepcijos iki pastato/statinio nugriovimo arba renovavimo. „Kelprojektas” šį sprendinį Lietuvoje pradėjo taikyti vienas pirmųjų.

Konferencijoje apie infrastruktūros sektoriaus tendencijas dalyvavo didžiausių šalies infrastruktūros įmonių bei institucijų atstovai, statybos įmonių ir regioninių kelių bendrovių, Lietuvos savivaldybių atstovai.

Konferencijos pranešimai:

„Rail Baltica” projekto įgyvendinimo eiga

Transportas išmaniąjame mieste

Inžineriniai sprendimai, kuriantys tiltų estetiką

BIM taikymas techninių projektų parengime

Transporto sektoriaus privačiosios ir viešosios partnerystės (PPP) projektai Europoje