„Kelprojektas“ projektuos tarptautinės reikšmės „Rail Baltica“ geležinkelio ruožą Estijoje

2013-05-03

„Kelprojektas” kartu su Estijos įmonių konsorciumu laimėjo konkursą projektavimo darbams atlikti „Rail Baltica” geležinkelio ruožui Estijoje tarp Harju, Rapla ir Pärnu rajonų. Bendra projekto darbų vertė siekia 7,48 mln. EUR. Konkursas buvo laimėtas kartu su trimis kitomis Estijos kompanijomis – „Reaalprojekt”, „EA RENG”, „Hendrikson & Ko”.

„Geležinkelių projektavimo srityje turime sukaupę nemažą patirtį ir jau esame sėkmingai įgyvendinę „Rail Baltica” projektą Lietuvoje, kuris pernai buvo pripažintas Lietuvos Metų gaminiu. Tikimės, kad įgyvendinę projektą ir Estijoje, prisidėsime prie bendro Baltijos šalių geležinkelių sistemos plėtros ir modernizavimo”, – sakė Algimantas Medžiaušis, UAB „Kelprojektas” generalinis direktorius.

Geležinkelio ruožo Harju, Rapla ir Pärnu rajonuose projektavime „Kelprojekto” darbai apims preliminaraus geležinkelio vėžių projekto ir estakadų per geležinkelį projektų parengimą, galimybių studijos atlikimą, kelio ruožo rekonstravimo, statybos projekto kaštų ir naudos analizės atlikimą bei projekto biudžeto sudarymą.

„Vienas iš mūsų įmonės strateginių tikslų yra plėtra į užsienio rinkas. Laimėtas „Rail Baltica” konkursas mūsų įmonei svarbus ne tik kaip didelis tarptautinis projektas, bet ir kaip reikšmingas žingsnis stiprinant pozicijas ne tik Estijoje, bet kitose šalyse”,– sakė Algimantas Medžiaušis, UAB „Kelprojektas” generalinis direktorius. Įmonės vadovas tikisi, kad „Kelprojekto” tapimas šio strateginio ES projekto įgyvendintoju bus teigiamai įvertintas ir įmonės plėtros planuose numatytose Skandinavijos šalių rinkose.