Naujo tilto per Nerį Kaune projektavimas

Metai 2019

Įgyvendinus Islandijos plento projektą Kaune UAB „Kelprojektas” projektuos naująjį tiltą per Nerį, kuris bus kelio A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda dalis. Taip pat atsiras naujas viadukas per Jonavos gatvę, o dešinėje magistralinio kelio pusėje – įrengtas jungiamasis kelias.

Naujas tiltas bus statomas vietoje 1964 metais pastatyto 348 m ilgio tilto. Šio tilto statyba tai grandiozinės rekonstrukcijos Kauno pašonėje dalis, greta prekybos centro „Mega“.

Magistralė Vilnius–Kaunas–Klaipėda yra transeuropinio kelių tinklo dalis, todėl esminis eismo sąlygų joje pagerinimas, pastatant naują tiltą, yra svarbus tiek Lietuvai, tiek tarptautinio susisiekimo kokybei.

Dabar Kleboniškio tiltą sudaro du atskiri tiltai. Įgyvendinus visą Islandijos plento projektą bus atskirti tranzitinio ir vietinio eismo srautai: atitvarais atskirtos 4 vidurinės juostos būtų skirtos tranzitiniam eismui, kur didžiausias leistinas greitis būtų 110 km/h, o šoninės 4 eismo juostos (po dvi iš kiekvienos pusės) atliktų jungiamųjų kelių vietiniam eismui paskirtį.

Eismas iš Vilniaus į Klaipėdą bus nukreiptas naujuoju tiltu. Įgyvendinant projektą bus suremontuotas ir 1981 metais statytas pietinis tiltas, kuriuo dabar eismas vyksta iš Klaipėdos į Vilnių.