UAB „Kelprojektas“ pelnė aukso medalį „Lietuvos metų gaminys 2019“ apdovanojimuose

2019-12-13

Gruodžio 12 d. įvyko konkurso „Lietuvos metų gaminys 2019“ nugalėtojų apdovanojimo ceremonija, kurioje UAB „Kelprojektas“ aukso medalį pelnė Pėsčiųjų ir dviračių viaduko projektas per Narbuto g. Vilniuje. 23-ą kartą Lietuvos pramonininkų konfederacijos rengiamas konkursas skirtas pagerbti reikšmingiausius, rinkoje pripažinimo sulaukusius produktus ir paslaugas.

„Pėsčiųjų ir dviračių viaduko statybos projektiniai sprendiniai Lietuvoje buvo panaudoti pirmą kartą. Tai yra pirmasis ir vienintelis integralinis viadukas Lietuvoje – jo plieninė perdanga įbetonuota tiesiai į gelžbetonines atramas, nenaudojant atraminių guolių. Tokio sudėtingumo (integralinių viadukų) konstrukcijų projektavimas leidžia mūsų projektuotojams konkuruoti tarptautinėje rinkoje“ – sako Tiltų skyriaus vadovė Žana Lašienė.

Prie viaduko konstrukcinių skaičiavimų dirbo patyręs „Kelprojekto“ Tiltų skyriaus pagrindinis projekto inžinierius Algirdas Kuncaitis. Šio projekto vadovė buvo Žana Lašienė, projekto dalies vadovas Modestas Tvysa.

Pagrindinis daugiau kaip 67 m ilgio ir beveik 7 m pločio pėsčiųjų ir dviračių viaduko tikslas buvo panaikinti nereguliuojamą pėsčiųjų perėją T. Narbuto gatvėje ties esama viešojo transporto stotele, kurioje užfiksuota „juodoji dėmė“ bei pagerinti pėsčiųjų bei dviratininkų susisiekimą tarp gretimų gyvenamųjų rajonų, nekertant magistralinių gatvių. Pėsčiųjų ir dviračių viadukas yra pritaikytas žmonėms su negalia ir patogus tėveliams su vėžimėliais – turi nuovažas (pandusus) iš abiejų viaduko pusių.

Naujojo viaduko statyba siekta, kad objektas atitiktų pagrindinius europinių kelių modernizavimo tikslus, ES kelių infrastruktūros plėtros reikalavimus, užtikrintų greitą, saugų ir efektyvų susisiekimą automobilių keliais visiems eismo dalyviams: ir vietos transportui, ir pėsčiųjų eismui.