Parengti valstybinės reikšmės A12 kelio 37 km ruožo rekonstrukcijos projektai

2012-05-28

„Kelprojektas” įgyvendinimui atidavė valstybinės reikšmės kelio Ryga-Šiauliai-Tauragė-Kaliningradas ruožų rekonstrukcijos projektus. Iki šių metų pabaigos bus modernizuoti 12,5 km kelio ruožai ties Kelme ir Taurage, o kitąmet – dar 24,6 km. Rekonstrukcijų metu bus stiprinama kelio danga, diegiami pažangiausi eismo saugos bei aplinkosaugos sprendimai.

„Bus ne tik rekonstruota danga, bet ir padidintas eismo saugumas bei patogumas. Sutvarkius kelius, pagerės susisiekimas ir važiavimo sąlygos, jie taps patrauklesni tranzitui. Darbai taip pat prisidės prie avaringumo mažinimo, kuris kai kuriose šio kelio vietose yra itin didelis”, – sakė Algimantas Medžiaušis, UAB „Kelprojektas” generalinis direktorius.

Modernizuojamo ir rekonstruojamo kelio ruožuose, bus įrengta nauja asfalto danga, rekonstruojamos sankryžos ir autobusų stotelės, diegiamos lietaus nuotekų nuvedimo sistemos.Didinant eismo saugumą, sankryžoseir gyvenvietėse numatyta įrengti apšvietimą, eismo srautų atskirimo saleles, greičio mažinimo kalnelius, pėsčiųjų-dviračių takus bei pėstiesiems skirtą infrastruktūrą saugiai kirsti kelią. Be to, kelio ruožuose, kuriose vyksta žvėrių migracija, bus numatytos apsauginės priemonės, kad laukiniai žvėrys nepatektų į kelią.

„Sutvarkius kelius, gyventojai naudą pajaus dėl saugesnio eismo, pigesnės automobilių eksploatacijos, trumpesnio kelionių laiko.Šalia kelio esančiuose gyvenamuosiuose namuose, kuriuose pagal atliktus skaičiavimus triukšmo lygis didesnis už leistiną, numatomas esamų langų pakeitimas į triukšmą slopinančius langus”, – teigė „Kelprojekto” susisiekimo komunikacijų plėtros ir aplinkosaugos padalinio vadovas Arvydas Domatas.