Naujas „Kelprojekto“ vardas „Tyrens Lietuva“

 2024-01-10

MES PASIKEITĖME! „Kelprojektas“ tapo UAB „Tyrens Lietuva“, o kaip prekės ženklą nuo šiol naudos „Tyréns“. Šiuos pokyčius lėmė tiek išsiplėtusi įmonės veikla, tiek tapimas tarptautinės įmonių grupės „Tyréns“ dalimi.

„Kelprojekto“ istorija turtinga – didžioji dalis Lietuvos kelių ir tiltų yra suprojektuoti mūsų įmonės specialistų, tad tikriausiai kiekvienas Lietuvos žmogus yra prisilietęs prie mūsų veiklos rezultato. Visgi išplėtėme savo paslaugų spektrą, kurio senasis pavadinimas nebeatspindi.

Taip pat keisdami vardą norime įprasminti pastaruosius metus vykusius pokyčius, nes pasikeitė ne tik mūsų pavadinimas, bet ir pati organizacija. „Kelprojektui“ tapus „Tyréns“ grupės dalimi, daug dėmesio skyrėme procesams efektyvinti, administraciniam aparatui mažinti, darbuotojų darbo sąlygoms gerinti, veikloms užsienyje.

Tai, kad judame teisinga linkme, patvirtina tiek darbuotojų apklausos, tiek augantis projektų portfelis – vien per 2023 metus laimėjome konkursus, kurie leis prisidėti prie Lietuvai reikšmingų projektų įgyvendinimo: magistralinių ir krašto kelių rekonstravimo, „Rail Baltica“ projekto, Kauno oro uosto plėtros, Ignalinos atominės elektrinės paviršinio atliekyno inžinerinio barjero modelio techninio projekto parengimo ir kt. “, – pokyčių priežastis vardija „Tyrens Lietuva“ generalinis direktorius Audrius Bunevičius.

Stiprinama tarptautinė veikla ir projektų valdymas

„Tyrens Lietuva“ generalinis direktorius teigia, kad tapimas tarptautinės grupės dalimi atvėrė naujas galimybes.

„Vien šiemet išplėtėme Vilniaus architektūros skyrių, kad Švedijoje galėtume teikti aplinkos architektūros paslaugas, taip pat startavome su „Railway Academy“ – Lietuvoje unikalia specialistų ugdymo programa, kurios dalyvius Švedijos ekspertai supažindina su geležinkelio elektrifikavimo ir eismo valdymo sistemomis, jų projektavimu. Po mokymų akademijos dalyviai palaipsniui bus įtraukiami į Švedijoje įgyvendinamus geležinkelio projektus“, – pasakoja A. Bunevičius.

Jis taip pat pabrėžia, kad toliau bus siekiama išlaikyti ir auginti savo srities profesionalų komandą, o vykdyti didelės apimties kompleksiškus projektus padės įkurtas naujas skyrius.

„Didžiausias mūsų turtas – patyrę specialistai, įgyvendinantys tokias sudėtingas užduotis kaip detalus techninis-darbo projektas „Orlen Lietuva“ reaktoriaus „istorinei kelionei“, „Rail Baltica“ teritorijų planavimas ar metro linijos projektas Švedijoje. Kadangi mums patikimi vis kompleksiškesni ir sudėtingesni projektai, siekdami sklandesnio jų įgyvendinimo ir specialistų tobulėjimo šioje srityje, pernai įkūrėme Projektų valdymo skyrių“, – teigia A. Bunevičius.

„Tyrens Lietuva“ – tarptautinės „Tyréns“ grupės dalis

Pagrindine „Kelprojekto“ akcininke 2018 m. tapo bendrovė „Tyréns“ – ilgametė „Kelprojekto“ partnerė ir viena didžiausių Švedijos civilinės inžinerijos projektavimo bendrovių. „Tyréns“ grupę sudaro įmonės Švedijoje, Jungtinėje Karalystėje, Lietuvoje, Lenkijoje, Estijoje ir Bulgarijoje. „Tyréns“, veikianti nuo 1942 metų, pavadinta jos įkūrėjo Sven Tyrén vardu.

Įmonė įsikūrusi trijuose biuruose: Kaune, Vilniuje ir Klaipėdoje, kuriuose dirba daugiau nei 170 darbuotojų. Įmonė teikia kelių, geležinkelių, tiltų, tunelių, oro ir vandens uostų infrastruktūros projektavimo paslaugas, atlieka poveikio aplinkai vertinimus, galimybių studijas, geologinius tyrimus, žemėtvarkos, geodezijos, teritorijų planavimo ir kitus darbus.