Konferencija „Transporto infrastruktūros inovacijos 2013”

2013-05-10

2013 m. gegužės 9 d. Vilniuje „Kelprojektas” surengė konferenciją „Transporto infrastruktūros inovacijos 2013″. Naujausi sprendimai kelių eismo saugumui užtikrinti, išskirtiniai geležinkelių projektai ir intelektualiosios transporto sistemos ‒ tai tik dalis temų, kurias aptarė specialistai iš Lietuvos, Švedijos ir Vokietijos.

„Kolegas iš Lietuvos ir užsienio šalių pakvietėme apžvelgti inovacijų ir pasidalinti mintimis apie Lietuvos transporto infrastruktūros ateitį. „Kelprojektas” yra atsakinga verslo bendruomenės dalis. Patys skirdami ypatingą dėmesį naujovėms, siekiame inovacijas skleisti ir mūsų valstybėje, kad Lietuvos transporto infrastruktūra būtų modernizuojama ir neatsiliktų nuo geriausios pasaulio praktikos”, ‒ pabrėžė Algimantas Medžiaušis, UAB „Kelprojektas” generalinis direktorius.

Konferencijos „Transporto infrastruktūros inovacijos 2013″ dalyviai atstovavo didžiausioms šalies infrastruktūros įmonėms bei institucijoms. Renginyje dalyvavo daugiau nei 100 dalyvių iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos, AB „Lietuvos geležinkelių”, statybos įmonių ir regioninių kelių bendrovių, Lietuvos savivaldybių ir kt.

Konferencijoje didelis dėmesys skirtas tiek automobilių kelių, tiek geležinkelių infrastruktūrai bei jos modernizavimui. Pranešimą apie projekto „Rail Baltica” įgyvendinimą Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse skaitė „Rail Baltica” projekto direkcijos vadovas Antanas Zenonas Kaminskas. Patirtimi kuriant ir įgyvendinant išskirtinius geležinkelio infrastruktūros projektus dalijosi vienos pasaulio lyderių, projektavimo bendrovės „WSP Europe” atstovas Eskil Sellgren (Švedija), pristatantis moderniausių geležinkelio stočių projektus Jungtinėje Karalystėje ir Švedijoje.

Intelektualiųjų transporto sistemų naujoves ir jų pritaikymo galimybes mūsų šalyje apžvelgė Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovo pavaduotojas Egidijus Skrodenis, o direkcijos Eismo saugumo skyriaus vedėjas Nemunas Abukauskas pristatė naujausią eismo saugumo statistiką bei veiklą saugumui užtikrinti.

Konferencijoje pranešimą skaitė ir Vokietijos kompanijos „ITS-United” vadovas Christoph Bernhard, kuris pristatė pažangiausius sprendimus transporto eismo duomenims rinkti ir apdoroti.