Komanda@Kelprojektas. Marina Gudzhabidze: „Vertinu, kad „Kelprojektas“ yra inovacijas vertinanti ir kūrybiškumą skatinanti įmonė.“

2023-05-15

Šiandien UAB „Kelprojektas“ darbuotojų interviu rubrikoje Komanda@Kelprojektas pakalbinome Marina Gudzhabidze, Geležinkelių skyriaus Technikę.

Papasakok, kaip gimė Tavo susižavėjimas inžinerijos sritimi?

Mano aistra inžinerijai gimė, kai mokiausi 10-oje klasėje ir susipažinau su savo mokyklos inžinerijos klubu. Man tai buvo lemiamas momentas, nes tai paskatino mane domėtis STEM sritimi ir atvėrė galimybių pasaulį. Dirbdamas su įvairiais mokslo ir inžinerijos projektais, kurie buvo klubo veiklos dalimi, buvau labai įsigilinusi į problemų sprendimo galimybes ir iššūkius, kuriuos teikia inžinerijos sritis. Nuo tos akimirkos žinojau, kad noriu siekti karjeros šioje dinamiškoje ir įdomioje srityje, ir nuo to laiko aktyviai siekiu savo tikslo.

Studijuoji statybos inžineriją, kaip nusprendei išbandyti jėgas „Kelprojekte“? Ar negąsdino mintis, kad geležinkelių projektavime būsi tarsi „ne savo rogėse“?

Nors studijuoju statybos inžineriją, visada turėjau aistrą išbandyti naujus dalykus ir tyrinėti naujus horizontus. Tai buvo kažkas, ko išmokau anksti savo gyvenime, vidurinės mokyklos metais, kai pradėjau atlikti eksperimentus laboratorijoje. Per šią patirtį sužinojau, kad rizika ir išėjimas iš savo komforto zonos gali suteikti įdomias naujas galimybes ir paskatinti asmeninį augimą.

Nepaisant to, kad universitete buvau supažindinta su statybos inžinerija, norėjau ištirti kitas civilinės inžinerijos sritis. Vieną dieną „LinkedIn“ pamačiau darbo skelbimą geležinkelių inžinieriaus pareigoms užimti ir, nepaisant patirties šioje srityje trūkumo, nusprendžiau pretenduoti į šią poziciją. Nors tai buvo bauginanti patirtis, žinojau, kad jei nepasinaudosiu proga, niekada nežinosiu, kokios galimybės laukia ateityje. Ir, kai paaiškėjo, kad man pavyko gauti šią poziciją, tai man atvėrė visiškai naują galimybių pasaulį inžinerijos srityje. 

Papasakokite, kas Tave žavi ir motyvuoja dirbant „Kelprojekte“?

Man, kaip jaunai inžinierei, „Kelprojektas“ yra puiki įmonė, kuri suteikia dinamišką ir iššūkių kupiną darbo aplinką, kurioje galite dirbti su projektais, kurie iš tikrųjų keičia žmonių gyvenimą. 

Vertinu, kad „Kelprojektas“ yra įmonė, kuri diegia inovacijas ir skatina kūrybiškumą. Čia laisvai galiu teikti savo idėjas ir jausti, kad mano darbas daro teigiamą poveikį.

Galiausiai vertinu į komandą orientuotą „Kelprojekto“ kultūrą. Įmonė turi puikią darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyrą, o mano kolegos yra palaikantys ir paslaugūs. Dirbdami kartu galime išspręsti sudėtingas inžinerines problemas ir pasiekti projekto tikslus. 

Apskritai didžiuojuosi būdamas „Kelprojekto“ dalimi ir džiaugiuosi galimybėmis bei iššūkiais, kurie laukia ateityje. 

Kaip manai, kokios asmeninės, charakterio savybės yra būtinos šiam darbui?

Jei norite būti inžinieriumi, turite turėti keletą asmeninių bruožų, kurie yra tikrai svarbūs. Visų pirma, jūs turite būti problemų sprendėjas, todėl turite sugebėti suskaidyti sudėtingas problemas į mažesnes dalis ir rasti geriausią jų sprendimą. Jūs taip pat turite būti kūrybingi ir sugalvoti naujų idėjų bei problemų sprendimų. Kitas dalykas, kurio jums reikia, yra žvitri akis detalėms, kad galėtumėte įsitikinti, jog jūsų dizainas ir planai yra tikslūs. Be to, jūs turite sugebėti gerai komunikuoti su savo komandos nariais, klientais ir kitomis suinteresuotosiomis šalimis. Galiausiai, turite būti prisitaikantys ir lankstūs, kad galėtumėte susidoroti su bet kokiais iššūkiais, kylančiais projekto metu.

Prisimink, su kokiais didžiausiais projektais yra tekę dirbti ir su kokiais dirbi šiuo metu?

Šiuo metu man pasisekė, kad esu komandos, dirbančios prie projekto „Rail Baltica“, dalimi. Šis projektas mane labai žavi dėl savo dydžio ir apimties, taip pat dėl reikšmingo poveikio Baltijos šalims. Manau, kad tai didžiulė garbė būti tokio istorinio momento dalimi ir tikiu, kad mano indėlis į šį projektą yra prasmingas ir vertingas.

O kaip atrodo Tavo laisvalaikis? Kokie Tavo pomėgiai ir veikla po darbo?

Laisvalaikiu turiu keletą pomėgių. Vienas mėgstamiausių mano užsiėmimų – kelionės ir žygiai. Man patinka tyrinėti naujas vietas ir pažinti skirtingas kultūras. Manau, kad žygiai yra puikus būdas pamatyti gamtos grožį ir tuo pačiu pasimankštinti. Kitas mano hobis – piešimas. Kai tik turiu laiko ir įkvėpimo, mėgstu prisėsti ir kažką sukurti. Man tai puikus būdas išreikšti save ir atsipalaiduoti. Be to, man patinka mokytis naujų kalbų. Šiuo metu daugiausia dėmesio skiriu ispanų kalbos įgūdžių tobulinimui. Tai sudėtingas, bet jaudinantis procesas, ir aš mėgaujuosi kiekviena jo akimirka.