Komanda@Kelprojektas. Auksė Stanionytė: „Smagu, kad „Kelprojekte“ yra suteikiamos galimybės tobulėti, augti ir plėsti savo žinias ne vienoje srityje bei dirbti prie didelės apimties lietuviškų ir europinio lygio projektų“

2023-07-05

Šiandien UAB „Kelprojektas“ darbuotojų interviu rubrikoje Komanda@Kelprojektas pakalbinome Auksę Stanionytę, Vandens skyriaus jaunesniąją inžinierę.

Pradėkime nuo pradžių, Tu „Kelprojekte“ dirbi jau 4 metus. Kaip gimė Tavo susižavėjimas vandentvarkos sritimi?

Susižavėjimas inžinerija, konkrečiau – vandentvarka, atsirado magistrantūros studijų metu, kur dėstytojai (doc. dr. M. Rimeika, prof. dr. V. Šaulys ir kt.) labai sudomino ir įtraukė į šią specialybę.

Kaip toliau klostėsi Tavo karjera po studijų?

Esu baigusi VGTU (dabar Vilnius TECH) aplinkos apsaugos inžinerijos bakalaurą ir vandens ūkio inžinerijos magistrą. Po studijų dirbau nedidelėje įmonėje Vilniuje, kuri užsiima žemės gelmių naudojimo planų rengimu, joje rengiau poveikio aplinkai vertinimo atrankos dokumentus, ataskaitas ir SPAV dokumentus. 2019 m. persikrausčiau į Kauną, kur buvau pakviesta dirbi į „Kelprojektas“ aplinkosaugos skyrių. Po poros metų darbo supratau, kad noriu pagilinti magistro žinias ir išmokti projektuoti vandentiekio ir nuotekų inžinerines sistemas, tad perėjau į „Kelprojektas“ Vandens skyrių, kuriame išmokau (ir toliau mokausi) daug naujų dalykų iš savo srities profesionalų kolegų. Smagu, kad „Kelprojekte“ yra suteikiamos galimybės tobulėti, augti ir plėsti savo žinias ne vienoje srityje.

Papasakok, kodėl Tave žavi, motyvuoja darbas „Kelprojekte“?

Galimybė dirbti prie didelės apimties lietuviškų ir europinio lygio projektų, patinka komanda, su kurią dirbu, galimybė tobulėti ir gilinti specialybines žinias. Šiuo metu pradėjau dirbi su švediškais projektais, kur tobulinu anglų kalbos žinias, taip pat džiugina „Kelprojekto“ požiūris į darbuotojus, renginiai, motyvacinės priemonės.

Kokios asmeninės, charakterio savybės reikalingos šiame darbe?

Gebėjimas dirbti savarankiškai ir komandoje, išklausant kitų nuomonę, užsispyrimas ir susikoncentravimas į tikslą, taip pat reikalinga kantrybė bendraujant su užsakovais, projektų derintojais, rangovais.

Prisimink, su kokiais didžiausiais projektais yra tekę dirbti ir su kokiais dirbi šiuo metu?

Didžiausias projektas, prie kurio dirbau, vienareikšmiškai „Rail Baltica“, kuriame atlikau ekologinius tyrinėjimus, medžių inventorizaciją ir rengiau aplinkos apsaugos dalis.

Taip pat išskirčiau šiuos projektus:

  • „Antrojo kelio statyba ruože Plungė – Šateikiai“, kuriame rengiau PAV atranką;
  • „Kelio paruošimas didžiagabaritės – sunkiasvorės transporto priemonės su kroviniu pravažiavimui maršrutu Klaipėdos uostas – ORLEN Lietuva gamykla“ melioracijos ir drenažo įrenginių rekonstravimo sprendiniai;
  • „Vandentiekio ir buitinių nuotekų tinklų Šakių k., Kauno r. sav. statybos projektas“ – vandentiekio ir buitinių nuotekų tinklų sprendinių ruošimas, derinimas;
  • „304558-NBK209 – Design for Construction of Railway Robertsfors-Ytterbyn-SE-TYR“ švedų projektas – vandentiekio ir pralaidų projektavimas.

O kaip atrodo Tavo laisvalaikis? Kokie Tavo pomėgiai ir veikla po darbo?

Labai patinka keliauti ir organizuoti keliones nuo nulio, leisti laiką aktyviai gamtoje – stovyklauti, plaukioti irklentėmis, keliauti į baidarių žygius, dalyvauti orientacinese varžybose.