„Kelprojektui“ – „Intelektualiausios darbo vietos“ nominacija

2014-12-15

Prestižinis „Metų paslauga 2014″ apdovanojimas „Intelektualiausia darbo vieta” kategorijoje atiteko didžiausiai šalies transporto infrastruktūros projektavimo bendrovei „Kelprojektas”. Lietuvos verslo konfederacijos rengiamo konkurso apdovanojimas yra pirmasis, skirtas „Kelprojektui”. Jis suteiktas už pažangios dokumentų valdymo sistemos „Autodesk Vault” taikymą kelių bei gatvių projektavime.

„Mūsų tikslas – teikti geriausios kokybės paslaugas, o jas užtikrina kompetentinga, efektyviai dirbanti komanda. Modernūs darbo įrankiai, kaip ir „Autodesk Vault” sistema, yra vienas iš būdų užtikrinti mūsų specialistų efektyvumą, nes leidžia greičiau ir lengviau valdyti darbo procesus, išnaudoti visas projektavimo programų galimybes”, – sakė Algimantas Medžiaušis, UAB „Kelprojektas” generalinis direktorius.

Anot A. Medžiaušio, kelių projektavime dalyvauja daugelis „Kelprojekto” skyrių ir padalinių. Anksčiau jie savo projekto dalį atlikdavo atskirai, informaciją dalindavosi el. paštu, vidiniu įmonės tinklu, todėl reikėdavo sekti atnaujintas dokumentų versijas, tikrinti savalaikį duomenų pateikimą. Toks procesas reikalaudavo papildomo darbo laiko.

Pradėjus taikyti „Autodesk Vault”, projekte dalyvaujantys specialistai ir padaliniai gali organizuoti, valdyti ir stebėti procesą bendroje sistemoje. Nereikia atskirai siųsti dokumentų el. paštu, vidiniu įmonės tinklu ar kitu būdu, sekti atnaujinimus. Taip išvengiama dokumentų klaidų, neatitikimų, o darbas vyksta sklandžiau ir greičiau.

Dokumentų valdymo sistema „Autodesk Vault” pradėta diegti 2012 m. pabaigoje. Nuo 2014 m. II ketvirčio visi nauji projektai „Kelprojekte” rengiami tik su „Autodesk Vault”. Taip sutaupoma iki 20 proc. įvairių sričių specialistų laiko sąnaudų. Prognozuojama, kad nuo 2015 m. bendras sutaupytų darbo valandų skaičius kelių projektavime sieks 10 proc. Bendra investicijų į šią programinę įrangą suma siekia 2,35 mln. litų.

Lietuvos verslo konfederacija „Metų paslaugos” rinkimus organizuoja antrus metus iš eilės. Specialioji nominacija „Intelektualiausia darbo vieta” skiriama už technologiškai ir intelektualiai aprūpintą darbo vietą, kuri leidžia kurti aukštos pridėtinės vertės, konkurencingas paslaugas ir produktus, didina įmonės veiklos efektyvumą, mažina veiklos kaštus.

„Intelektualiausios darbo vietos” apdovanojimas ne pirmas „Kelprojekto” įvertinimas, siekiant diegti pažangius ir visame pasaulyje pripažintus sprendimus – 2012 m. „Kelprojektas” laimėjo „Inovatyvi įmonė 2012″ apdovanojimą už modernių technologijų taikymą kartu su šiuolaikiniais vadybos metodais ir investavimą į savo darbuotojus. 2013 m. „Kelprojektas” apdovanotas Nacionaliniu kokybės vadybos prizu vidutinių juridinių asmenų kategorijoje už nuolatinį pažangių ir inovatyvių sprendimų diegimą verslo procesų valdymo, personalo vadybos, politikos bei strategijos srityse.