„Kelprojektas“ – VGTU čempionato „Makaronų tiltai“ rėmėjas

2015-05-07

2015 m. gegužės 7 d. Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) vyko Lietuvos čempionato „Makaronų tiltai 2015“ finalinis etapas. Jaunųjų inžinierių iš spagečių pastatytas nė kilogramo nesveriantis tiltas atlaikė net 251 kilogramo apkrovą ir praėjusiais metais pasiektą šalies rekordą pagerino daugiau nei du kartus.

Trečią kartą surengtame kūrybiškame ir azartiškame statybos konkurse dalyvavo 7 komandos. Tiltus statė ne tik studentai, bet ir moksleiviai, jų mokytojas bei VGTU absolventų komanda.

Pirmą vietą čempionate užėmė komanda „Špikis“, kurią sudarė VGTU architektūros inžineriją studijuojantys Žygimantas Riauba ir Tomaš Seniut bei miestų inžinerijos studentė Monika Parafinaitytė. Sėkmę statybos iš makaronų konkurse jie bandė jau antrą kartą – praėjusiais metais komandos tiltas atlaikė apie pusšimtį kilogramų.

Antrąją vietą iškovojo komanda „Be 100 (k)g nelūšim“ – jų tiltas atlaikė 188,5 kg apkrovą. VGTU absolventai ir praėjusių metų laimėtojai savo rezultatą pagerino daugiau nei 60 kg. Trečioji vieta atiteko komandai „Kaip pastato, taip ir stovim“, jos rezultatas – 56,1 kg.

Čempionato dalyviai tiltus konstravo iš pasirinktos formos makaronų ir klijų. Komandoje galėjo būti iki keturių narių, jų tiltas turėjo sverti iki vieno kilogramo, ilgis turėjo neviršyti 1,3 metro, aukštis – 65 centimetrų, o plotis – 13 centimetrų.

Lietuvos čempionatą „Makaronų tiltai 2015“ rėmė UAB „Kelprojektas”.