„Kelprojektas“ rengs Liepojos oro uosto rekonstrukcijos projektą

2012-06-27

Didžiausia Lietuvos kelių, tiltų, geležinkelių bei uostų tyrinėjimų ir projektavimo įmonė „Kelprojektas” rengs tarptautinio Liepojos oro uosto Latvijoje rekonstrukcijos projektą. Filialą Latvijoje praėjusiais metais įkūrusiai „Kelprojektas” šis, kartu su latvių įmone „Celuprojekts” laimėtas beveik 400 tūkst. litų vertės užsakymas, jau antrasis kaimyninėje šalyje. „Kelprojektas” atstovų teigimu, sėkmė konkursuose Latvijoje įrodo, kad įmonė yra pasiruošusi plėtrai į kaimynines rinkas.

„Viena iš pagrindinių plėtros Latvijoje strategijų – dalyvavimas konkursuose, kuriuose galime parodyti savo daugiau nei pusės amžiaus patirtį ir kompetencijas, konkuruoti su vietinėmis transporto infrastruktūros projektavimo įmonėmis. Neseniai atėję į Latvijos rinką, jau įgavome pagreitį, šis laimėjimas yra puikus to įrodymas”, – sakė Algimantas Medžiaušis, UAB „Kelprojektas” generalinis direktorius.

Europos Sąjungos finansuojamo tarptautinio Liepojos oro uosto rekonstrukcijos projekto tikslas – išplėsti infrastruktūrą, kuri užtikrintų ilgalaikį oro transporto srautą ir sąlygas reguliariems vietiniams šalies ir tarptautiniams skrydžiams.

„Kelprojektas” specialistų rengiamas techninis projektas apims orlaivių pakilimo takų rekonstrukciją, manevravimo riedėjimo takų rekonstrukciją ir pratęsimą, oro uosto drenažo sistemos atstatymą ir apšvietimo sistemos sukūrimą, perono ir orlaivių stovėjimo aikštelės rekonstrukciją. Projektą planuojama baigti iki 2013 m. pabaigos.

7 km nuo kurortinio Liepojos miesto esantis Liepojos oro uostas, yra vienas iš trijų pagrindinių Latvijos oro uostų. Paskutiniai rekonstrukcijos darbai jame buvo atlikti 2000-aisias m., atnaujinant keleivių terminalą.

„Kaimynams latviams šio oro uosto rekonstrukcija yra itin svarbi, tobulinant miesto įvaizdį, siekiant užtikrinti didėjantį turistų skaičių bei plečiant jo infrastruktūrą. Esu tikras, kad mūsų specialistų darbas prisidės prie sėkmingo šio trečio pagal dydį Latvijoje miesto plėtros. Pasitikėjimas yra abipusis, todėl mums ir patikėtas tokios strateginės reikšmės objektas”, – teigė „Kelprojektas” atstovas Latvijoje Arūnas Daugėla.