„Kelprojektas“ projektuos tarptautinės reikšmės geležinkelio ruožą tarp Lietuvos ir Baltarusijos

2013-06-12

„Kelprojektas” pasirašė sutartį su AB „Lietuvos geležinkeliai” geležinkelio ruožo tarp Lietuvos ir Baltarusijos projektavimo ir statinio projekto vykdymo priežiūros darbams atlikti. Bendra projekto darbų vertė siekia 7 mln. litų be PVM. „Lietuvos geležinkelių” skelbtą konkursą „Kelprojektas” laimėjo kartu su UAB „Fima”.

„Pasirašyta sutartis yra puikus „Kelprojekto” patirties ir kompetencijos įvertinimas. Bendrovėje dirba aukščiausios kvalifikacijos geležinkelių infrastruktūros projektavimo specialistai, todėl didžiuojamės galimybe toliau prisidėti prie Lietuvos geležinkelių infrastruktūros modernizavimo”, ‒ sakė Algimantas Medžiaušis, UAB „Kelprojektas” generalinis direktorius.

Vykdydami sutartį, „Kelprojekto” specialistai projektuos geležinkelio ruožą Vilnius-Kena, jo privažiuojamuosius ir aptarnaujamuosius kelius, tiltus, pralaidas bei peronus. Be to, „Kelprojektas” atliks topografijos, geologijos bei teritorijų planavimo darbus.

Pasak A. Medžiaušio, projektuojamas ruožas yra labai svarbus tarptautiniu mastu, nes šia atkarpa gabenama itin daug krovinių. Atnaujinant geležinkelio atkarpą tarp Lietuvos ir Baltarusijos bus pailginti stočių keliai, leisiantys ruože aptarnauti daugiau sunkiasvorių traukinių. Projektavimo ir statinio projekto vykdymo priežiūros darbus planuojama baigti 2015 m. viduryje.

„Kelprojektas” jau yra sėkmingai įgyvendinęs tarptautinės geležinkelio linijos „Rail Baltica” ruožo Marijampolė – Kazlų Rūda – Kaunas rekonstrukcijos projektą. Pastarasis 2012 metais buvo pripažintas Lietuvos metų gaminiu.

Bendrovė aktyviai prisideda ne tik prie Lietuvos, bet ir užsienio šalių transporto infrastruktūros modernizavimo. Kartu su Estijos įmonių konsorciumu „Kelprojektas” 2013 m. laimėjo konkursą atlikti projektavimo darbams „Rail Baltica” ruože tarp Harju, Rapla ir Pärnu rajonų Estijoje. Bendra projekto darbų vertė siekia 7,48 mln. EUR. Konkursas buvo laimėtas kartu su trimis kitomis Estijos kompanijomis – „Reaalprojekt”, „EA RENG”, „Hendrikson & Ko”.