Kelprojektas apdovanotas konkurse „Lietuvos BIM projektai 2020”

2020-07-01

Penktus metus organizuojamame konkurse „Lietuvos BIM projektai 2020” UAB „Kelprojektas“ apdovanotas nominacijoje Geriausias susisiekimo infrastruktūros BIM projektas – viadukas per geležinkelį valstybinės reikšmės krašto kelyje Nr. 170, Mažeikiai.

Tai vienas didžiausių viadukų Vakarų Lietuvoje.

Projekto rengimo metu naudota statinio informacinio modeliavimo technologija (BIM), kuri padeda dirbti itin tiksliai realiu laiku, operatyviai atlikti keitimus ir užkirsti kelią klaidoms.

Siekiant ištirti ir išanalizuoti prieš projektinius pasiūlymus, operatyviai sukurti 3D modelius buvo naudojama programinė įranga „Autodesk Infraworks 360“, tai leido išanalizuoti erdvinius duomenis ir priimti priimtiniausią geometrinę padėtį.

Detalesnis statinių bei inžinerinių tinklų projektavimas buvo atliekamas „Autodesk AutoCAD Civil 3D“ programine įranga, kurios dėka 3D modelis buvo sukurtas visiškai parametrizuotas ir turintis visą skaitmeninę projekto informaciją.

Viso projektavimo metu buvo naudojama programinė įranga „Autodesk Navisworks“, kuri leido apjungti visus atskirus 3D modelius į vieną bendrą, atlikti įvairiapusišką projekto analizę, matyti projekto modeliavimą realiu laiku, projektuojant tiksliai planuoti medžiagas, gamybos procesus, kas taupo laiką ir finansus.

8-iose kategorijose apdovanojimus pasidalijotiek viešojo, tiek privataus sektorių statybos projektai, įgyvendinti taikant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.

2019 m. įgyvendinti BIM projektai buvo vertinami atsižvelgiant į BIM panaudojimą projektavimo sprendimams, tvarumo užtikrinimui ir „žaliai“ statybai, inovatyvų projektų informacijos panaudojimą ir projektuose naudotus standartus bei metodikas.