Komanda@Kelprojektas. Andrejus Samuchovas: „Dirbant „Kelprojekte“ vis atsiranda neeiliniai projektai, kurie sudomina ir įtraukia“

2022-10-14

Tęsiame Kelprojektas darbuotojų interviu rubriką Komanda@Kelprojektas, kurioje toliau kalbiname kolegas apie darbą, pasiekimus, tobulėjimą bei motyvaciją.

Šįiandien pakalbinome Andrejų Samuchovą, Geologinių tyrinėjimų skyriaus Geologijos darbų vadovą.

Pradėkime nuo pradžių, Tu „Kelprojekte“ dirbi jau 19 metų. Kaip gimė Tavo susižavėjimas geologijos sritimi?

Nebuvo taip, kad geologijos studijų kryptį pasirinkau iš pašaukimo ar susižavėjimo. Pagal viską turėjau būti kvalifikuotas gaisrininkas, bet likimas taip lėmė, kad įstojau į Vilniaus universitetą Gamtos mokslų fakultetą, kur po 6 metų mokslų įgijau „Hidrogeologijos ir inžinerinės geologijos“ magistro diplomą. Susižavėjimas geologija atėjo studijų metu. Geologijos mokslo studijos tikrai yra specifinės, įdomios, aktyvios ir nenuobodžios ir kaip mėgstančiam gamtą, atradau tai, ko man reikėjo.

Kaip toliau klostėsi Tavo karjera?

Studijų metu, 2003 metais po 3 kurso, tuometinis „Kelprojekto“ Tyrinėjimų skyriaus vadovas Juozas Končius pasikvietė vasarą atlikti 3 mėnesių gamybinę praktiką. Po metų, pabaigus bakalauro studijas, įmonė pasiūlė sugrįžti. Kadangi praktikos metu sutikau fantastinį kolektyvą ir puikų mokytoją skyriaus vadovą Saulių Gegiecką, sulaukęs kvietimo nedvejodamas iš Vilniaus persikrausčiau į Kauną, kur iki šiol esu ištikimas „Kelprojektui“.

Papasakok, kodėl Tave žavi, motyvuoja darbas „Kelprojekte“?

Nemeluosiu, prabuvus „Kelprojekte“ du dešimtmečius sunku save kažkuo motyvuoti, nori ar nenori viskas tampa rutina. Bet dirbant „Kelprojekte“ vis atsiranda neeiliniai projektai, kurie sudomina ir įtraukia. Turbūt motyvuoja tas malonus jausmas, kai sėkmingai įgyvendini tokius projektus ir uždedi paskutinį parašą. Man tai kaip tritaškį paskutinėmis sekundėm įmesti.

Kokios asmeninės, charakterio savybės reikalingos šiame darbe?

Bet koks projektas neapsieina be nuolatinio bendravimo su statytoju, projektuotoju, įvairiomis institucijomis, todėl viena pagrindinių savybių, manau, turi būti komunikabilumas. Geologo darbas nėra lengvas, turi būti darbštus, kantrus. Man labai pasisekė su kolektyvu, visi yra pozityvūs, todėl, manau, pozityvumas irgi daug prisideda prie sėkmingo darbo.

Prisimink, su kokiais didžiausiais projektais yra tekę dirbti?

Projektų tikrai buvo nemažai, bet labiausiai atmintyje įstrigę šie: A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda 304,5 km Jakų sankryžos rekonstravimas, SGD terminalas, magistralinis kelias E67 Talinas-Parnu, Kauno geležinkelio tunelio rekonstrukcija, Kėdainių tiltas Kaune, valstybinės reikšmės magistralinio kelio A1 Vilnius-Kaunas-Klaipėda tiltai per Nerį 99,99 ir 100,00 km, Baltijos pr., žiedinės sankryžos Klaipėdos m. rekonstravimas, Kultūros paskirties pastato (bibliotekos) Biržuose, J. Bielinio g., statybos projektas, geležinkelio linija Jonava – Radviliškis – Šiauliai.

O kaip atrodo Tavo laisvalaikis? Kokie Tavo pomėgiai ir veikla po darbo?

Mano laisvalaikis ir veikla po darbo yra šeima. O kažkokio išskirtinio pomėgio neturiu ir dažnai juos keičiu. Ilgiausiai gal žaidžiau krepšinį ir dabar kartais pažaidžiu. Taip pat patinka lauko tenisas, slidinėjimas, tinklinis, plaukimas ir žvejyba.